L’Oréal usprawnia procesy produkcji dzięki technologii HP

Na ostatniej edycji międzynarodowych targów Formnext, które odbyły się w dniach 16-19 listopada 2021 we Frankfurcie, HP ogłosiło, że nawiązuje nowe partnerstwo z firmą kosmetyczną L’Oréal w celu zwiększenia skali druku 3D oraz badań nad innowacyjnymi opakowaniami i aplikacjami kosmetycznymi.

Nowe partnerstwo pomiędzy HP i L’Oréal ma dwa cele: zwiększenie elastyczności produkcji i realizację innowacyjnych opakowań. L’Oréal korzysta zarówno z platformy HP — DMN (Digital Manufacturing Network), jak i jej autorskiej technologii do druku 3D — Multi Jet Fusion, aby szybko reagować na zmiany w procesach wytwarzania oraz na liniach produkcyjnych.

Wraz z Commissariat à l’énergie atomique et aux énergies alternatives (CEA), obie firmy prowadzą badania nad rozwojem i skalowaniem produkcji, którą można dostosować do indywidualnych potrzeb. L’Oreal wraz z HP współpracowały, aby szybko zaprojektować i skalować produkcję regulowanych „krążków”, umożliwiających koncernowi L’Oreal transport, napełnianie produktów i etykietowanie z większą „zwinnością”. Wprowadzenie druku 3D na liniach produkcyjnych zaowocowało 33-procentową redukcją kosztów i 66-procentową oszczędnością czasu, co okazało się szczególnie cenne podczas pandemii COVID-19, zapewniając koncernowi L’Oréal dodatkową elastyczność w odpowiedzi na zmiany w zachowaniach zakupowych konsumentów.

Rozwój sieci produkcyjnej HP Digital Manufacturing Network

Chcąc sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na bardziej elastyczną produkcję 3D i masową personalizację w różnych branżach, HP rozszerza również swoją sieć dostawców Digital Manufacturing Network (DMN) o nowych certyfikowanych partnerów, zapewniając najwyższe standardy jakości i niezawodności w miarę wzrostu popytu na produkcję w technologii HP Multi Jet Fusion.

Sieć obejmuje teraz zarówno partnerów produkcyjnych (MJFPP), jak i specjalistów wykorzystujących rozwiązania HP w projektowaniu, wytwarzaniu oraz dystrybucji komponentów na masową skalę.

Ponad 30 nowych partnerów świadczy obecnie wykwalifikowane usługi addytywnej produkcji lokalnej na platformie HP DMN, aby pomóc w zarządzaniu dużą flotą drukarek 3D i automatyzacji złożonych przepływów pracy. Członkowie sieci cyfrowej i HP i dostawcy części tacy, jak Forecast 3D, Jawstec, Weerg i ZiggZagg, przyjmują portfolio produktów HP do wytwarzania przyrostowego, w tym Usługi Fabryczne — HP Device as a Service (3D aaS), oprogramowanie do zarządzania produkcją (HP 3D API i HP 3D Center) oraz rozwiązania sprzętowe takie jak HP Automatic Unpacking Station. Francuska platforma ZiggZagg jest najnowszym partnerem, który wykorzystuje usługę (3D aaS) do szybszego rozwoju poprzez uwolnienie elastyczności kapitału i poprawę sprawności biznesowej.

Na polskim rynku przedsiębiorcy mogą wytwarzać lokalnie za pośrednictwem platformy AM3D, która oferuje produkcję addytywną na zlecenie w technologii HP Multi Jet Fusion.

Według Guayente Sanmartin — globalnego szefa HP Multi Jet Fusion, współpraca z L’Oréal to przykład nieograniczonych możliwości, jakie daje druk 3D — od zwiększenia elastyczności produkcji po przeprojektowanie tradycyjnych produktów, co stanowi ogromne wsparcie transformacji rynków i bardziej zrównoważonego rozwoju przedsiębiorstw.

W dużych organizacjach przemysłowych można zaobserwować coraz większą elastyczność w globalnym łańcuchu dostaw wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na spersonalizowane produkty, a wytwarzanie ich zgodnie z zapotrzebowaniem oraz w pełni dopasowanych do przyszłych użytkowników, stanowi odpowiedź na te trendy.

CZYTAJ WIĘCEJ:

Komentarze