HP na Advanced Factories w Barcelonie prezentuje kolejne innowacje

HP po raz kolejny wzięło udział w Advanced Factories, corocznym spotkaniu poświęconym nowym technologiom dla przemysłu. Podczas wydarzenia koncern prezentuje swoje najnowsze rozwiązanie do przemysłowego druku 3D na bazie polimerów oraz metali.

7 edycja targów technologii przemysłowych odnotowała rekordową liczbę uczestników, przyjmując 34 827 gości. W wydarzeniu wzięło udział 537 wystawców oraz 382 ekspertów, którzy podzielili się swoimi sukcesami związanymi z automatyzacją procesów produkcyjnych, robotyką, drukiem 3D, sztuczną inteligencją i obrabiarkami najnowszej generacji. Wszystko w służbie poprawy wydajności i produktywności przemysłu.

Stoisko HP na targach Advanced Factories 2023 w Barcelonie

Podczas wydarzenia HP prezentuje swoje najnowsze rozwiązania do produkcji addytywnej z tworzyw sztucznych i metali. Prezentowano drukarkę HP Jet Fusion 5420W, która umożliwia druk 3D w 100% białych części polimerowych. Jest to szczególnie przydatne do zastosowań, które wymagają precyzyjnych i unikalnych poziomów wykończenia, na przykład w sektorze opieki zdrowotnej, gdzie wymagana jest szczelność i wysoka jakość powierzchni.

Na Advanced Factories 2023 HP prezentowało również swoją technologię HP Metal Jet S100 do addytywnej produkcji wysokiej jakości części metalowych, która rewolucjonizuje projektowanie i masowe wytwarzanie komponentów przemysłowych takich, jak zawory, złączki, narzędzia chirurgiczne oraz produkty konsumenckie i biżuterię.

HP świadome, że ​​nie ma lepszego rekomendatora dla ich autorskich rozwiązań niż zadowolony klient, na swoim stoisku prezentuje się wspólnie z firmą Addwerk, która oferuje usługi druku 3D części przemysłowych w technologii HP MJF 3D i jako pierwsza w Europie wdrożyła rozwiązanie JF 5240W.

Podczas targów odbył się również Kongres Przemysłu 4.0, podczas którego  firmy, takich jak Nestlé, Antolín, Sanofi, Airbus, Ato Lactia, Enagas czy Cepsa podzieliły się przemysłowymi doświadczeniami i ujawniły swoje strategie automatyzacji oraz cyfryzacji swoich zakładów produkcyjnych.

Jak mówi Daniel Sánchez , odpowiedzialny za doskonalenie procesów, transformację przemysłową i zarządzanie zmianami w firmie Cepsa, „ Jedną z wielkich zalet cyfryzacji jest to, że możemy mieć możliwość śledzenia wszystkich naszych procesów. Jednak, aby proces cyfryzacji zakończył się sukcesem, konieczna jest przede wszystkim optymalizacja, ponieważ cyfryzacja i robotyzacja nadal są środkami, dzięki którym nasz sposób pracy jest bardziej wydajny ”.

Advanced Factories powróci do Barcelony na ósmą edycję, która odbędzie się w dniach 9-11 kwietnia 2024 r. z ideą dalszego promowania automatyki przemysłowej i robotyki jako ważnych filarów reindustrializacji.

CZYTAJ WIĘCEJ:

Komentarze