Technologia HP Multi Jet Fusion 3D na platformie internetowej

Części samochodowe, konstrukcje budowlane, protezy medyczne, dobra konsumpcyjne…Druk 3D w ciągu ostatnich dwudziestu lat stał się niezbędnym procesem produkcyjnym.

Obecnie dotyczy wszystkich sektorów i stanowi rozwiązanie wielu problemów — przyspiesza wprowadzenie nowych produktów na rynek, pozwala uzyskać bardziej skomplikowane kształty, niedostępne w tradycyjnych procesach wytwórczych oraz umożliwia lepsze dopasowanie do indywidualnych wymagań klienta.

Dlaczego więc nie skorzystać ze wsparcia godnego zaufania usługodawcy, który jest w stanie wykonać wszelkiego rodzaju projekty druku 3D w ciągu zaledwie kilku dni?

Natychmiastowa wycena kosztów produkcji

System natychmiastowej wyceny AM 3D zapewnia oszacowanie kosztów druku 3D za pomocą zaledwie kilku kliknięć, zarówno podczas prototypowania, jak i masowej produkcji. Aby to zrobić, wystarczy przesłać cyfrowy plik, zawierający dane o modelu, który ma zostać wytworzony, a następnie wybrać materiał wraz z określeniem parametrów druku. Na koniec określić sposób wykończenia powierzchni powstałych wydruków (postprocessing). 

Dostępna online 24/7, platforma ta oferuje szeroki wybór  konstrukcyjnych materiałów, spośród których można wybrać ten, który najlepiej odpowiada wymaganiom danego projektu druku 3D. Do dyspozycji projektantów są termoplastyczne tworzywa sztuczne, odpowiednie do produkcji gotowych wyrobów i testowych prototypów — polimery, elastomery oraz polipropylen PP.

Centrum Technologiczne AM3D

Aby udoskonalić części, zarówno pod względem rozdzielczości, jak i estetyki, AM 3D oferuje usługi obróbki końcowej części drukowanych w 3D za pomocą zautomatyzowanych systemów od DyeMansion — koncernu, który jest liderem w postprocessingu wydruków 3D powstałych w proszkowych technologiach, takich jak HP MJF oraz SLS.

Od czyszczenia, po wygładzanie i barwienie, a nawet wykończenie powierzchni, odpowiednie w zastosowaniach medycznych i spożywczych, rozwiązania AM 3D pozwalają uzyskać jakość porównywalną z formowaniem wtryskowym.

Element wygładzony chemicznie za pomocą Powerfuse S

Zarządzanie projektami od A do Z

Korzystając z produkcji addytywnej za pośrednictwem AM 3D, można zapomnieć o akwizycji różnych dostawców, aby porównać ceny i wyeliminować wszelkie wątpliwości co do jakości uzyskanych części. Platforma oferuje kompleksową obsługę, zarządzając projektem od importu pliku projektowego po dostawę części, oszczędzając czas produkcji, co przekłada się wprost na zwiększenie konkurencyjności firm korzystających z takiej metody wytwarzania.

Kluczowe cechy platformy AM 3D:

  • oparta na chmurze
  • automatycznie orientuje części
  • generuje niezbędne struktury wspierające
  •  umożliwia symulację w celu poprawy jakości części i ewentualnego skorygowania pliku projektowego
  • Zawiera szczegółowe informacje na temat zastosowanego materiału i optymalnego czasu procesu drukowania dla niego.

Przykłady części wydrukowanych w 3D przez AM 3D

Doświadczenie w wielu branżach

Jakość wydruków uzyskanych za pośrednictwem AM 3D została potwierdzona przez wielu klientów, zarówno korporacyjnych, jak i osoby prywatne. Doskonałym przykładem jest współpraca z kołami naukowymi AGH oraz projektem medycznym Ortheo 3D.

Produkcja addytywna na platformie AM 3D pozwala na bardziej ekonomiczne wytwarzanie, w porównaniu do procesów obróbki CNC twierdzą konstruktorzy z AGH i Ortheo.  „AM 3D wykonuje niesamowitą robotę. To bardzo wszechstronne, zarówno pod względem procesów produkcyjnych, jak i materiałów użytkowych, rozwiązanie, które pozwala uzyskać jakość dotąd niedostępną w konwencjonalnych metodach wytwórczych”- mówi Jakub Sznajder – lider zespołu zawieszenia w kole naukowym AGH Racing.

Dzięki addytywnej produkcji na platformie internetowej firmy mogą zaspokoić popyt na określone części bez konieczności uwzględniania wysokich kosztów, jak to ma miejsce w masowej produkcji. Druk 3D na zlecenie otwiera współpracę pomiędzy klientami i firmami, czego efektem jest ulepszony produkt.

CZYTAJ WIĘCEJ:

Komentarze