HP przyspiesza procesy produkcyjne, czyli o premierze nowych urządzeń i materiałów na Formnext 2022

Podczas tegorocznej edycji Formnext wiele firm zaprezentowało swoje najnowsze osiągnięcia w obszarze AM.
HP, tak, jak w poprzednich latach, podczas tego wydarzenia ogłosiło wprowadzenie na rynek swoich nowych rozwiązań do druku 3D — HP Jet Fusion 5420W na bazie tworzyw sztucznych oraz HP Metal Jet S100 do druku 3D metali. 

Technologia Metal Jet na rynku amerykańskim zadebiutowała wcześniej, to znaczy we wrześniu 2022 r., natomiast o kolejnym rozwiązaniu z serii Jet Fusion usłyszeliśmy na Formnext po raz pierwszy.

Premiera rozwiązania HP z serii Jet Fusion 5400W 3D podczas Formnext 2022 r.

HP Jet Fusion 5400 3D

Aby umożliwić całkowicie nowe zastosowania produkcyjne, HP dodaje nową serię HP Jet Fusion 5400 do swojego obecnego portfolio urządzeń do druku 3D i prezentuje pierwszy produkt z tej serii — rozwiązanie HP Jet Fusion 5420W.

Nowy system pozwala na spójną produkcję białych części o wysokiej jakości, zapewniając przy tym niezawodność klasy przemysłowej, niski koszt jednostkowy i zwiększoną przewidywalność produkcji. HP JF 5420W jest przeznaczone do produkcji addytywnej w wielu branżach, a szczególnie motoryzacyjnej, towarów konsumpcyjnych, opieki zdrowotnej oraz przemysłowej.

Pierwszymi klientami korzystającymi z nowego rozwiązania HP są firmy DI Labs , Prototal Industries i Weerg, które jako partnerzy produkcyjni HP testują nowe rozwiązania koncernu.

„HP nieustannie dostarcza nam rozwiązania, których potrzebujemy, aby przesuwać granice wytwarzania przyrostowego i produkować gotowe części, potrzebne naszym klientom” — komentowal podczas Fromnext Jan Löfving — dyrektor generalny Prototal Industries.

„Oprócz systemu do produkcji przemysłowej AM oferowanego przez HP, obserwujemy również wzrost zainteresowania nowym materiałem, pozwalającym uzyskać białe wydruki 3D. Jako dumny Partner ds. Produkcji Cyfrowej w HP DMN jesteśmy otwarci na innowacje i pomoc firmom w maksymalnym wykorzystaniu potencjału AM” — dodaje Jan Löfving.

Rozwiązanie do przemysłowego druku 3D HP Jet Fusion 5420W

Zaangażowanie HP w rozwój technologii addytywnych przynosi znaczny wzrost produkcji AM zamiast konwencjonalnej — w ubiegłym roku na Formnext HP ogłaszało, że za pomocą ich rozwiązań wytworzono milion części MJF, a w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy ponad 70 milionów kolejnych (części 3D), z czego 60 000 to uszczelki zamykające spojler w samochodach wytwarzanych przez General Motors. Kolejnymi są komponenty gogli narciarskich Smith I/O MAG Imprint 3D, wytwarzane w oparciu o indywidualne cechy przyszłych użytkowników.

Na tegorocznej edycji Formnext HP zaprezentowało szereg części produkcyjnych z różnych branż, wytwarzanych za pomocą rozwiązań z serii MJF, również z nowego materiału PA 12W. Nie zabrakło też aplikacji General Motors i Smith oraz nowego partnera produkcyjnego HP DMNOechsler. 

HP, dążąc od kilku lat do industrializacji druku 3D, angażuje się w budowę całego ekosystemu AM — począwszy od samych urządzeń drukujących poprzez rozwój materiałów po recykling i ochroną środowiska.

Na tegorocznej edycji Formnext koncern zaprezentował również program Virtucycle odnośnie do utylizacji zużytych proszków poliamidowych (PA 11 i PA 12) powstały we współpracy z firmą Arkema, co stanowi kolejny dowód zaangażowania HP w rozwój bardziej zrównoważonego ekosystemu produkcyjnego i dążenia do gospodarki w obiegu zamkniętym.

CZYTAJ WIĘCEJ:

Komentarze