Jak zaoszczędzić przy produkcji krótkoseryjnej?

Wykorzystanie druku 3D w produkcji krótkoseryjnej to coraz częściej wybierana metoda fabrykacji. Sprawdza się wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba wyprodukowania niewielkiej liczby modeli, również personalizowanych. Produkcja addytywna nie wymaga inwestycji w drogie narzędzia lub formy , co byłoby niezbędne w tradycyjnym procesie wytwarzania. Wiele innowacyjnych przedsiębiorstw widzi również potencjał w wykorzystaniu druku przestrzennego do produkcji części zamiennych do maszyn i linii produkcyjnych. Mówimy tu o elementach wykonanych z plastiku. Części chwytające, przenoszące, podające – to tylko kilka przykładów takiego zastosowania. Często wystarczy zastanowić się, które elementy metalowe na naszej linii (wykonane technologią tradycyjną) możemy zastąpić dużo tańszym odpowiednikiem drukowanym z plastiku. Takie zastosowanie technologii przyrostowej pozwala nie tylko na zmniejszenie kosztu produkcji, ale też na ograniczenie ryzyka awarii, optymalizowanie kształtu obiektu czy zmniejszenie jego ciężaru. Ponadto, dzięki wykorzystaniu drukarki 3D dostępnej „in-house” w maszynowni, potrzebne części mamy praktycznie „od ręki”.

Kolorowy wydruk z urządzenia Hp Jet Fusion 580 3D

Kolorowy druk 3D

HP dodatkowo, wprowadzając kolor do swojej technologii 3D – MJF, pozwala na zastąpienie dotychczasowych rozwiązań produkcyjnych, które w odróżnieniu od opatentowanej przez HP techniki addytywnej, nie były w stanie zamknąć całego cyklu – od prototypowania po produkcję gotowych modeli, komponentów czy części zamiennych, przy jednoczesnej optymalizacji kosztów. Seria 300/500 Jet Fusion 3D oferując kolorowe wydruki w palecie CMYK pozwala zrezygnować z ich barwienia w ramach post-proccesingu, generując kolejne oszczędności produkcyjne i dodatkowo personalizując wydruki.

Trade In

W ramach demokratyzacji druku 3D HP idzie krok dalej, proponując wymianę starego sprzętu 3D na nowy, aby zużyte i niefunkcjonalne drukarki 3D nie stanowiły obciążenia dla ich właścicieli oraz środowiska. Uczestnictwo w programie jest dostępne dla wszystkich firm, które w terminie do 31 lipca 2019 roku wdrażając urządzenie s serii 300/500 3D Jet Fusion zdecydują się oddać swoją starą, ale sprawną drukarkę 3D, która kwalifikuje się do udziału w programie, w ramach kategorii Proffesional bądź Industrial, dotyczących urządzeń 3D opartych na technologiach takich jak: FDM, Binder Jetting i Material Jetting.

Wsparcie produkcji AM

Obok leasingu 3 x zero i możliwości uzyskania dofinansowania inwestycji 3D w ramach Funduszy Europejskich, HP3D.pl oferuje kolejny program wspierający rozwój druku 3D w przemyśle. Trade – In drukarek 3D, to następny krok w kierunku upowszechnienia i demokratyzacji produkcji addytywnej w Polsce, stanowiącej jeden z filarów koncepcji Przemysłu 4.0.

CZYTAJ WIĘCEJ:

Komentarze