Centrum Doskonałości Druku 3D i AM HP

W ciągu ostatnich 10 lat druk 3D stał się na tyle zaawansowaną technologią, że znajduje zastosowanie nie tylko w szybkim prototypowaniu, ale również wytwarzaniu krótkich serii oraz w masowej produkcji na pełną skalę. Liderzy w dziedzinie produkcji addytywnej wprowadzają go sukcesywnie do fabryk, a wizja Smart Factories staje się rzeczywistością.

Cyfryzacja produkcji wg HP

Wpływ, jaki HP wywiera na druk 3D, jest niezaprzeczalny, począwszy od wprowadzenia autorskiej technologii Multi Jet Fusion, polegającej na fuzji proszków poliamidowych, gdzie modele są budowane przez termiczne stapianie (lub spiekanie) cząstek proszku polimerowego warstwa po warstwie, co gwarantuje najszybsze wydruki, aż po wejście w druk 3D z metalu i ciągłą ekspansję na całym świecie. Otwierając nowe centrum doskonalenia druku 3D i cyfrowej produkcji w Barcelonie, HP po raz kolejny wpływa na przyspieszenie transformacji przemysłu do Przemysłu 4.0.

Kolejny ośrodek R&D

12 czerwca 2019 można było po raz pierwszy wejść do nowo otwartego ośrodka o powierzchni wielkości trzech boisk piłkarskich (14.000 metrów kwadratowych), które skupia setki wiodących światowych ekspertów w dziedzinie produkcji addytywnej, po to, aby zmienić sposób, w jaki świat projektuje i produkuje.

Wnętrze Centrum 3D i Produkcji AM HP w Barcelonie

Nowe Centrum Doskonałości Druku 3D i Produkcji Addytywnej HP ma koncentrować się na rozwijaniu przemysłowego portfolia urzadzeń HP do druku 3D, zapewniającego środowisko produkcyjne na dużą skalę, które zrewolucjonizuje dotychczasowe techniki wytwarzania.

Nowy obiekt HP jest jednym z największych i najbardziej zaawansowanych ośrodków badań i rozwoju w dziedzinie druku 3D i produkcji cyfrowej na świecie. „ To prawdziwe ucieleśnienie naszej misji przekształcenia największych gałęzi przemysłu poprzez zrównoważone innowacje technologiczne” – powiedział Christoph Schell, prezes działu druku 3D i produkcji cyfrowej w HP Inc. „Wnosimy znaczne zasoby HP i niezrównaną specjalistyczną wiedzę w dziedzinie druku 3D razem z naszymi klientami, partnerami i społecznością, aby napędzać technologie i umiejętności, które jeszcze bardziej uwolnią zalety cyfrowej produkcji . ”

Urządzenia z serii HP JF 5200 3D w Centrum Doskonałości

Najnowszy projekt HP w jednym miejscu zrzesza setki ekspertów w dziedzinie inżynierii systemów, inteligencji danych, oprogramowania, materiałoznawstwa, projektowania i modelowania 3D oraz cyfrowych aplikacji produkcyjnych.

Nowe perspektywy dla druku 3D w przemyśle

Zaprojektowany specjalnie pod kątem aktywnej współpracy między zespołami inżynieryjnymi i badawczo-rozwojowymi HP, klientami i partnerami, nowy obiekt integruje elastyczne i interaktywne plany środowiska do wspólnego rozwoju oraz flotę najnowszych systemów produkcji tworzyw sztucznych i metali HP.

W celu szybszego i sprawniejszego rozwoju kompleksowych rozwiązań dla klientów liderzy tacy jak BASF, GKN Metallurgy, Siemens, Volkswagen i inni z branży motoryzacyjnej, przemysłowej oraz medycznej i dóbr konsumpcyjnych, będą nadal współpracować z HP nad innowacjami w produkcji cyfrowej w Centrum.

Druk 3D i ekologia

Centrum Doskonałości Druku 3D i Cyfrowej Produkcji potwierdza również zaangażowanie HP w ochronę środowiska. W obiekcie zastosowano osłony fotowoltaiczne zapewniające moc 110 kW, ponowne wykorzystanie wody deszczowej do celów irygacyjnych i sanitarnych, optymalizację HVAC i naturalnego światła oraz przyjazne dla środowiska materiały budowlane w celu uzyskania certyfikacji LEED (Leadership in Energy and Environmental Design). Celem HP jest wykorzystanie w 100% energii odnawialnej w swoich globalnych operacjach, z planami uzyskania 60% do 2025 roku.

Park maszynowy AM w Barcelonie

Inwestycja HP ​​w nowe Centrum 3D w Barcelonie znacząco rozszerza globalny wpływ koncernu na zmiany w modelach wytwarzania z dążeniem do  produkcji cyfrowej i wzmacnia istniejące już ośrodki innowacji w Corvallis w stanie Oregon, Palo Alto i San Diego w Kalifornii, czy w Vancouver i Waszyngtonie oraz Singapurze, gdzie HP niedawno rozpoczął przełomową współpracę z Nanyang Technological University (NTU) i Singapore National Research Foundation (NRF) w celu wprowadzenia do druku 3D sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego, materiałów i aplikacji oraz innowacji w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego.

Podobnie jak HP w Barcelonie, w ramach projektu HP3D.pl,  chcemy również stworzyć warunki dla rozwoju technologii i produkcji addytywnej. W ramach upowszechniania innowacyjnych rozwiązań podczas Warsztatów 3D organizowanych przez nas można z bliska zobaczyć jak wygląda cały cykl produkcyjny AM od projektu po finalne wydruki z uwzględnieniem post processingu.

Wyjmowanie wydruków z urządzenia

CZYTAJ WIĘCEJ:

Komentarze