ABCorp i BATS-TOI współpracują w ramach produkcji kasków nowej generacji drukowanych w technologi HP MJF 3D

American Banknote Corporation (ABCorp), jeden z najstarszych dostawców usług produkcyjnych w USA, ogłosił partnerstwo ze start-upem technologii sportowych BATS-TOI w celu wprowadzenia na rynek kasku sportowego wydrukowanego w 3D.

Początkowo zaprojektowany, aby chronić zapaśników przed urazami głowy, kask Mercado przekształcił się w inteligentne nakrycie głowy nowej generacji dla wielu dyscyplin sportowych. Może zawierać czujniki diagnostyczne do monitorowania aktywności fal mózgowych i dwukierunkową komunikację, aby zapewnić połączenie bezpieczeństwa i poprawy wydajności wcześniej niedostępne w produktach sportowych tego typu.

Produkcja innowacyjnego kasku Mercado będzie odbywać się w najnowocześniejszym zakładzie ABCorp z wykorzystaniem druku 3D w technologii HP MJF, która umożliwia wytwarzanie złożonych części końcowego zastosowania z niezrównaną szybkością i dokładnością.

ABCorp jako firma świadcząca usługi produkcyjne najdłużej na rynku amerykańskim, oferuje możliwości projektowania i lokalnej, elastycznej produkcji na dużą skalę z wielu materiałów bazowych, w tym polimerów i stali nierdzewnej. Wytwarzanie kasku Mercado odbywa się w zakładzie ABCorp zarejestrowanym przez FDA i posiadającym certyfikat HiTrust oraz zgodność z HIPPA, aby zapewnić bezpieczeństwo poufnych i wrażliwych projektów BATS-TOI.

„Od pierwszego dnia naszym celem i celem w BATS-TOI było zrewolucjonizowanie bezpieczeństwa głowy dla profesjonalnych i rekreacyjnych sportowców poprzez innowacyjny projekt i inżynierię” – mówi w wywiadach Mario Mercado, założyciel i dyrektor generalny BATS-TOI. „Współpracowaliśmy z naszymi partnerami z HP i ABCorp, aby opracować przełomowy system i proces drukowania w 3D Mercado na dużą skalę, jako najlepszego w swojej klasie nakrycia głowy do wielu dyscyplin sportowych, które zapewnia doskonałą ochronę i wydajność przed urazami głowy. Mercado zostało uznane za oficjalne zapaśnicze nakrycie głowy National Federation of State High School Associations (NFHS), a nasza współpraca z ABCorp gwarantuje, że zapewnimy najwyższe standardy jakości nie tylko dla zapaśników, ale dla wszystkich sportowców, którzy potrzebują ochrona głowy, aby utrzymać ją w grze” – dodaje.

Mercado to nie jedyny sportowy kask na rynku, jaki jest wytwarzany addytywnie w technologii HP Multi Jet Fusion. Wcześniej z tej metody wytwórczej skorzystała firma Syncro Innovation, która wprowadziła na rynek kask Kupol.

Produkcja addytywna pomaga sprostać jednemu z największych wyzwań, jakim jest ciągłe wprowadzanie innowacji i zmian w produktach, w możliwie najbardziej efektywny sposób. Jesteśmy zatem świadkami gwałtownej ewolucji w świecie odzieży i sprzętu sportowego z drukiem 3D w roli głównej, gdzie potencjał AM wciąż nie jest do końca wykorzystywany.

CZYTAJ WIĘCEJ:

Komentarze