Uniwersytet Druku HP 3D

Tempo zmian w rzeczywistości produkcyjnej  powoduje, że firmy chcą wiedzieć jak nowoczesne technologie mogą wesprzeć ich biznes. Dogłębna analiza możliwości i korzyści, jakie przyniesie wdrożenie innowacji, wpływa na zmiany w modelach wytwarzania.

Obecnie coraz więcej inicjatyw krąży wokół popularyzacji druku przestrzennego w zróżnicowanym środowisku biznesowym. Producenci i dystrybutorzy urządzeń 3D chcąc pokazać przewagę produkcji addytywnej nad ubytkową, w formie warsztatów i szkoleń prezentują zaawansowane aplikacje i rozwiązania na miarę Przemysłu 4.0.

Zarówno HP, którego urządzeń 3D jesteśmy dystrybutorem jako HP3D.pl, jak i my sami, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców, organizujemy szereg inicjatyw propagujących technologie addytywne w produkcji przemysłowej.

Od ubiegłego roku HP organizuje, zaprezentowany po raz pierwszy w ramach „In3Dustry” w Barcelonie, 3D University. W ramach pierwszej edycji pokazano dwa urządzenia: pierwsze z serii JF 3D 300/500 – Jet Fusion 580 3D drukujące przestrzennie w kolorze oraz przełomową w obszarze produkcji z metali – technologię Jet Metal.

W porównaniu do konkurencyjnych rozwiązań, urządzenia HP pracują z dużo większą prędkością – Jet Fusion 3D 580 z 10 razy większą, a Jet Metal do 50. Charakteryzując pierwszy produkt należy podkreślić, że Jet Fusion 3D 580 w oparciu o technologię MJF wytwarza funkcjonalne części w pełnym kolorze lub w czerni i bieli, w znacznie krótszym czasie niż dotychczas i jeszcze z wykorzystaniem jednego urządzenia zamyka cały cykl produkcyjny. Urządzenia  z serii HP Metal Jet są natomiast najbardziej zaawansowanymi na świecie drukarkami 3D do produkcji przemysłowych części metalowych na dużą skalę, stworzonymi z myślą o zrewolucjonizowaniu produkcji masowej, gdzie są już wykorzystywana głównie przez międzynarodowe marki, takie jak chociażby Volkswagen.

Urządzenia HP posiadają ulepszony obieg pracy i pierwszy na świecie zintegrowany system zautomatyzowanego dostarczania materiałów, dodatkowo pozwalają na większą liczbę bezobsługowych operacji, co gwarantuje znaczne usprawnienie działań i zwiększenie wydajności produkcji.

Głównymi tematami poruszanymi w ramach projektu HP 3D University były prezentacje na temat spektrum wszystkich możliwości, jakie produkcja addytywna ma w dziedzinie przemysłu. Pojawiły się zapowiedzi wprowadzenia nowych materiałów drukarskich, których zastosowanie przyspieszy upowszechnienie technologii addytywnych. HP promowało wdrożenie technologii druku 3D na własnym przykładzie, prezentując case studies o wprowadzeniu Additive Manufucturing we własnej organizacji w ramach optymalizacji łańcucha dostaw. Opracowując logistykę  produkcji plastikowych części potrzebnych do wytwarzanych przez nich drukarek 3D, odkryli, że ze 112 elementów aż 60 można drukować bezpośrednio na JF 4200 3D ze względu na  lepszą ekonomikę

 

Przedstawiciele HP – koncernu posiadającego jeden  z największych łańcuchów dostaw plastiku na świecie –stwierdzili, że „chcąc, aby migracja produkcji nastąpiła w środowiskach klientów, zmiany należy zaczynać od własnego podwórka”.

Podczas trwania spotkań w ramach Uniwersytetu Druku 3D można na konkretnych przykładach HP poznać więcej korzyści wynikających z wdrożenia AM we własnej organizacji.

CZYTAJ WIĘCEJ:

Komentarze