Rozpoczęcie współpracy New Balance oraz HP FitStation!

Rewolucja przemysłowa w XVIII wieku przyniosła masowe wytwarzanie obuwia w ujednoliconych, standardowych wymiarach i fasonach. Do tamtego czasu nikt nie wytwarzał seryjnie butów do uprawiania sportu czy tańca. Powstawały jedynie na zamówienie klientów i były do nich idealnie dopasowane. W XXI wieku tendencja ta powraca dzięki technologiom skanowania i druku 3D. Według kustoszki Shoe Museum w Toronto, Elizabeth Semmelhack „dzisiaj wracamy do korzeni – obuwia na zamówienie”.

Indywidualizacja i idealne dopasowanie to trend napędzający obecnie rynek produktów konsumenckich, na którego czele stoi HP, wykorzystujące swoją autorską technologię FitStation do dostarczania użytkownikom unikalnych i w pełni dopasowanych wkładek ortopedycznych.

Fistation HP  

Zaprezentowana światu po raz pierwszy w 2018 na ISPO Munich, innowacyjna technologia HP FitStation została wybrana produktem roku w segmencie zdrowie i fitness jako innowacyjne rozwiązanie dedykowane sklepom detalicznym, które pomaga klientom dobrać odpowiednie do anatomii stóp, gotowe obuwie, a następnie wytworzenie dedykowanej wkładki poprawiającej komfort użytkowania butów.  W FitStation zastosowano system przechwytywania biometrii, który w połączeniu z (rewolucyjnym) rozwiązaniem do druku HP3D, pozwala uzyskać wyjątkowo cienkie i lekkie wkładki do butów, w pełni dopasowane do użytkownika. Dzięki zintegrowanemu, wolumetrycznemu skanowaniu 3D i mapowaniu sił nacisku stopy podczas chodu, można uzyskać kompleksową analizę biomechaniczną, co zdecydowanie wspomaga pracę ortopedów przy tworzeniu indywidualnych wkładek korekcyjnych, dedykowanych do biegania lub chodzenia.

New Balance Stride 3D

Coraz więcej światowych producentów obuwia korzysta z druku 3D w produkcji obuwia i wkładek srodkowych. Rozwiązanie FitStation od niedawna wykorzystywane jest przez New Balance, które w styczniu 2020, we współpracy z Superfeet zaczęło produkować indywidualnie dopasowane wkładki. Klienci mogą skorzystać z oferty odwiedzając wybrane sklepy w USA i Kanadzie, wyposażone w rozwiązania HP FitStation i Volumental, gdzie niestandardowe wkładki są sprzedawane pod marką New Balance Stride 3D, w trzech kolekcjach: do biegania, sportu i na co dzień. Do ich produkcji New Balance wykorzystuje najnowszy materiał HP – certyfikowany w 2019 roku, termoplastyczny poliuretan (TPU) HP, ULTRASINT ™ opracowany przez BASF, idealny właśnie do produkcji elastycznego obuwia.

ISPO Munich 2020

ISPO Monachium to największa na świecie wielosegmentowa impreza sportowa, wyznaczająca najnowsze trendy w branży. Odwiedzający tegoroczną edycję wydarzenia, mieli okazję zobaczyć na stoisku HP, oprócz Fitstation, również inne niestandardowe produkty, w tym wkładki Superfeet ME3D i klapki ME3D Aftersport wytwarzane w zakładzie produkcyjnym Flowbuilt. W 2018 roku Brooks Running Company przystępując do współpracy z HP i Superfeet zaprezentował po raz pierwszy spersonalizowane obuwie do biegania – Levitate RS, stworzone w oparciu o unikalną biomechanikę, najbardziej elastyczne i sprężyste buty, dostępne na rynku.

Levitate RS

Dzięki nowej podeszwie środkowej powstałej we współpracy z BASF, buty Levitate zapewniają maksymalny zwrot energii podczas biegu i są odzwierciedleniem filozofii Brooks Running Company, która zakłada stworzenie obuwia treningowego, współpracującego z naturalnym ruchem i anatomią użytkownika dla zwiększenie jego komfortu i wydajności.

Autorska technologia HP pozwala zindywidualizować buty treningowe jeszcze w sklepie wyposażonym w platformę FitStation. Jest to przełomowe rozwiązanie, które zmienia oblicze współczesnej mody, opartej na masowej produkcji butów, nadających się dla każdego, a tak naprawdę dla nikogo, (bo przecież nawet stopy jednego użytkownika różnią się od siebie) dodatkowo ograniczając zużycie wyczerpujących się zasobów i magazynowanie zapasów.

CZYTAJ WIĘCEJ:

Komentarze