Seb’Automatisme – kolejny we Francji użytkownik HP Jet Fusion 580 3D w dziedzinie automatyki i robotyki

Seb’Automatisme to kolejna firma inżynierska, która wprowadza rozwiązania addytywne od HP dedykowane małym i średnim zespołom opracowującym produkty. Jako producent maszyn specjalnych i modułowych, firma integruje roboty i wytwarza oprzyrządowanie, działając w obszarze inżynierii mechanicznej i elektrycznej.

Pierwsze HP Jet Fusion 580 3D we Francji

Wdrażając technologię HP Multi Jet Fusion, Seb’Automatisme przyspieszył cykle projektowania, wspierając innowacyjnymi rozwiązaniami swoich klientów i uzyskując tym samym przewagę konkurencyjną. Od 2011 roku korzysta z wytwarzania przyrostowego, najpierw w technologii FDM, która jednak się nie sprawdziła ze względu na niedokładności w drukowanych częściach i ograniczenia projektowe technik opartych o filamenty (konieczność stosowania podpór). Obecnie koncern korzysta z HP Multi Jet Fusion, która pomaga w rozwoju i produkcji kluczowych komponentów, od wstępnego projektu i prototypowania, po produkcję, oferując oprócz usprawnienia procesów produkcyjnych, więcej możliwości pod względem wzornictwa i funkcji oraz bardzo wysoką jakość wydruków porównywaną z formowaniem wtryskowym czy CNC.

Nowy sposób projektowania

Testując w Seb’Automatisme technologię HP Multi Jet Fusion dostrzeżono, że wytworzenie pojedynczej części można uzyskać w bardzo krótkim czasie i sprawdzić funkcjonalność elementu już na etapie projektowania. Według Vincenta Hueta – site managera Seb’Automatisme, to zdecydowana przewaga nad poprzednio wykorzystywanymi przez nich technologiami addytywnymi, którym zajmowało to nawet do 100 godzin.

Złożona geometria i optymalizacja topologiczna

W przypadku robotów przemysłowych obniżenie masy np. ramienia maszyny ma kluczowe znaczenie w przyspieszeniu ich pracy i żywotności, dlatego firma Seb’Automatisme przez ostatnie 5 lat szukała takich rozwiązań, zarówno z powodów ekonomicznych jak i ekologicznych. Dzięki zastosowaniu HP MJF w finalnej produkcji można znacznie obniżyć masę produktów drukowanych przestrzennie z tworzywa sztucznego, a pierwotnie wytwarzanych z metalu. Dodatkowo na przykładzie ramienia robota z okrągłym nożem powietrznym, (wykorzystywanym do oczyszczania, usuwania wilgoci, osadów, kurzu i zanieczyszczeń z materiałów produkcyjnych, półproduktów i różnorodnie ukształtowanych powierzchni), wytwarzanym w Seb’Automatisme, można uzyskiwać kształty i złożoność geometrii niedostępną dla innych technik produkcyjnych.

Kolor – poprawa bezpieczeństwa

Kolejną zaletą addytywnej technologii HP MJF w przypadku wytwarzania przyrządów i narzędzi jest możliwość nadania im koloru. Kodowanie i identyfikacja z wykorzystaniem kodów QR, co oferuje druk HP3D, to kolejna korzyść, wynikająca z możliwości kolorowego druku 3D, pozwalająca na szybkie umieszczenie informacji bezpośrednio na plastikowe elementy.

Odpowiadając za wdrożenia autorskiej technologii HP na polskim rynku, rekomendujemy HP Jet Fusion 580 3D jako najlepsze rozwiązanie integrujące procesy projektowania i finalnej produkcji, które oferuje zautomatyzowany i wydajny proces wytwarzania serii produktów o niższym wolumenie dla sektora MŚP.

CZYTAJ WIĘCEJ:

Komentarze