HP, BASF i Oechsler tworzą sojusz na rzecz masowej produkcji części drukowanych w 3D

Współpraca pomiędzy trzema firmami — HP, BASF i Oechsler, ma na celu promowanie masowej produkcji części drukowanych w 3D z tworzyw sztucznych.

HP w 2020 roku zawarło sojusz z dostawcą rozwiązań inżynieryjnych i jednym z największych producentów części 3D — firmą OECHSLER oraz światowym dostawca chemii przemysłowej — BASF, aby przyspieszyć masową produkcję części drukowanych w 3D. Firmy współpracują ze sobą w całym cyklu życia produktu — od projektowania po produkcję części końcowych, aby opracowywać nowe aplikacje dla producentów motoryzacyjnych, AGD i dóbr konsumpcyjnych oraz aparatury medycznej.

Fabryka druku 3D w Niemczech

W ramach sojuszu firma Oechsler zainstalowała flotę przemysłowych drukarek 3D wykorzystujących technologię HP Multi Jet Fusion w swojej centrali w Ansbach. Celem jest zapewnienie klientom dostępu do części drukowanych 3D, które można zaprojektować szybciej, a także w bardziej opłacalny i zrównoważony sposób, w większych ilościach.

Jako trzeci partner, BASF wnosi swoje know-how w zakresie tworzyw sztucznych, które zostały zoptymalizowane pod kątem procesów produkcji addytywnej.

Aktualnie firmy koncentrują się na wprowadzaniu kolejnych po polipropylenie, materiałów do druku 3D.

„Droga do przemysłowej produkcji cyfrowej wymaga silnego i dobrze skoordynowanego ekosystemu liderów innowacji, którzy łączą się, aby rozszerzyć seryjną produkcję części drukowanych w 3D”— podkreślił Matthias Weißkopf, wiceprezes ds. badań i rozwoju w Oechsler AG — „Celem firmy jest wzmocnie pozycji lidera w produkcji addytywnej oraz rozwój strategii produkcyjnych AM”— dodał prezes.

Fabryka Oechsler w Ansbach w Niemczech

Oechsler intensyfikuje swoje zaangażowanie w druk 3D

Grupa Oechsler działa w dziedzinie druku 3D z tworzyw sztucznych od 2017 roku. Początkowo współpracowano z koncernem Adidas w ramach tzw. Speedfactory w Niemczech i Ameryce, aby przyrostowo produkować buty i podeszwy. Chociaż na początku roku Adidas ogłosił, że się wycofuje z tego projektu, to firma Oechsler zamierza kontynuować inwestowanie w produkcję addytywną. Obecnie druk 3D generuje około 10% wzrost sprzedaży grupy. W 2020 roku rozpoczęto seryjną produkcję foteli Bodyform w trzech różnych twardościach i kolorach dla Porsche. W perspektywie średnioterminowej oba koncerny planują jeszcze szerszą personalizację foteli kubełkowych, które będą dostosowane do indywidualnej sylwetki kierowcy, a w niektórych modelach również pasażera.

CZYTAJ WIĘCEJ:

Komentarze