HP po raz kolejny wzięło udział w Advanced Factories, corocznym spotkaniu poświęconym nowym technologiom dla przemysłu. Podczas wydarzenia koncern prezentuje swoje najnowsze rozwiązanie do przemysłowego druku 3D na bazie polimerów oraz metali.
7 edycja targów technologii przemysłowych odnotowała rekordową liczbę uczestników, przyjmując 34 827 gości. W wydarzeniu wzięło udział 537 wystawców oraz 382 ekspertów, którzy podzielili się swoimi sukcesami związanymi z automatyzacją procesów produkcyjnych, robotyką, drukiem 3D, sztuczną inteligencją i obrabiarkami najnowszej generacji. Wszystko w służbie poprawy wydajności i produktywności przemysłu.
Stoisko HP na targach Advanced Factories 2023 w Barcelonie
Podczas wydarzenia HP prezentuje swoje najnowsze rozwiązania do produkcji addytywnej z tworzyw sztucznych i metali. Prezentowano drukarkę HP Jet Fusion 5420W, która umożliwia druk 3D w 100% białych części polimerowych. Jest to szczególnie przydatne do zastosowań, które wymagają precyzyjnych i unikalnych poziomów wykończenia, na przykład w sektorze opieki zdrowotnej, gdzie wymagana jest szczelność i wysoka jakość powierzchni.
Seria przemysłowych drukarek HP Jet Fusion 5240W do produkcji addytywnej z tworzyw sztucznych
Na Advanced Factories 2023 HP prezentowało również swoją technologię HP Metal Jet S100 do addytywnej produkcji wysokiej jakości części metalowych, która rewolucjonizuje projektowanie i masowe wytwarzanie komponentów przemysłowych takich, jak zawory, złączki, narzędzia chirurgiczne oraz produkty konsumenckie i biżuterię.
HP świadome, że nie ma lepszego rekomendatora dla ich autorskich rozwiązań niż zadowolony klient, na swoim stoisku prezentuje się wspólnie z firmą Addwerk, która oferuje usługi druku 3D części przemysłowych w technologii HP MJF 3D i jako pierwsza w Europie wdrożyła rozwiązanie JF 5240W.
Drukarka HP Metal Jet 3D oraz przykładowe wydruki, jakie powstały w tej technologii
Podczas targów odbył się również Kongres Przemysłu 4.0, podczas którego firmy, takich jak Nestlé, Antolín, Sanofi, Airbus, Ato Lactia, Enagas czy Cepsa podzieliły się przemysłowymi doświadczeniami i ujawniły swoje strategie automatyzacji oraz cyfryzacji swoich zakładów produkcyjnych.
Jak mówi Daniel Sánchez , odpowiedzialny za doskonalenie procesów, transformację przemysłową i zarządzanie zmianami w firmie Cepsa, „ Jedną z wielkich zalet cyfryzacji jest to, że możemy mieć możliwość śledzenia wszystkich naszych procesów. Jednak, aby proces cyfryzacji zakończył się sukcesem, konieczna jest przede wszystkim optymalizacja, ponieważ cyfryzacja i robotyzacja nadal są środkami, dzięki którym nasz sposób pracy jest bardziej wydajny ”.
Advanced Factories powróci do Barcelony na ósmą edycję, która odbędzie się w dniach 9-11 kwietnia 2024 r. z ideą dalszego promowania automatyki przemysłowej i robotyki jako ważnych filarów reindustrializacji.
CZYTAJ WIĘCEJ: