Jak oprogramowanie SOLIDWORKS 3D wspiera technologię HP 3D Multi Jet Fusion – XVII Konferencja SOLIDEXPERT

Aktualizacja! [25.10.2019] Galeria zdjęć i materiał video poniżej!

Przemysł 4.0 to koncepcja, która zmienia sposób funkcjonowania przedsiębiorstw. Większość (ponad 60%) właścicieli firm z sektora MŚP dostrzega już potencjał tkwiący w innowacjach technicznych oraz nowej koncepcji organizacji łańcucha wartości. Oczekują oni zatem szybkiego wprowadzania zmian i uelastycznienia produkcji, co ma przełożyć się na wzrost ich przychodów oraz zwiększenie zadowolenie klientów, a także podniesienie rentowności prowadzonej działalności.

Przyszłość produkcji

Przedsiębiorcy chcą rozmawiać o nowych celach, zadaniach i narzędziach w ramach cyfryzacji produkcji. Interesuje ich dialog z uznanymi ekspertami w dziedzinie badań, rozwoju i nauki, jak również współpraca z doświadczonymi inżynierami, a stosunkowo nieliczne działania proinnowacyjne w polskich firmach, często wynikają z braku czynników stymulujących rozwój nowych technologii.

Prezentacja najnowszych rozwiązań, wyników badań oraz ich wpływu na użytkowników oraz kadrę kierowniczą, która decyduje, w jaki sposób i jak dużo zainwestować w nowe technologie, generuje wzrost zainteresowania konferencji branżowych, warsztatów oraz spotkań poświęconych cyfryzacji  produkcji.

Ubiegłoroczna edycja Konferencji SOLIDEXPERT dla przemysłu

 

Inicjatywy wspierające transformację

Wśród coraz liczniejszych inicjatyw na uwagę zasługuje organizowana w tym roku już po raz 17, konferencja SOLIDEXPERT – rozwiązania dla Przemysłu, podczas której można sprawdzić jakie zmiany w sektorze produkcyjnym wymusi nadchodząca IV rewolucja przemysłowa. Tegoroczne wydarzenie w całości będzie poświęcone różnym aspektom przygotowania produkcji 4.0 i odbędzie się 25.X.2019 w krakowskiej Starej Zajezdni.

HP3D.pl jako oficjalny dystrybutor technologii druku 3D HP Multi Jet Fusion w Polsce i organizator Warsztatów 3D, współpracując na co dzień z SOLIDEXPERT w ramach implementacji druku 3D w zróżnicowanym środowisku przemysłowym, rekomendujemy to wydarzenie jako jedno z najbardziej merytorycznych, jeśli chodzi o cyfrową transformację, w Małopolsce, a nawet w całym kraju.

Dlaczego warto wziąć udział

Coraz więcej gałęzi przemysłu wykorzystuje technologie druku 3D, bo niesie ona możliwości, których nie mają tradycyjne metody produkcji. Dlatego tegoroczna Konferencja SOLIDEXPERT jest poświęcona innowacyjności i nowym technologiom w przemyśle. W agendzie, z naszego punktu widzenia, na szczególną uwagę zasługują prelekcje:

ROZWIĄZANIA SOLIDWORKS W TECHNOLOGII DRUKU 3D – EFEKTYWNE WSPARCIE PRODUKCJI I BIZNESU
MATEUSZ GÓRA
11:10 – 11:40
SALA GŁÓWNA
PRZYGOTOWANIE OBRÓBKI CNC, PROTOTYPOWANIE I PRODUKCJA W SOLIDEXPERT WE WSPÓŁPRACY Z DMG MORI POLSKA
PAWEŁ MACHURA , WOJCIECH KOWALCZYK
9:20 – 9:50
SALA GŁÓWNA
PROJEKTOWANIE DLA WYTWARZANIA CZYLI CO NOWEGO W ŚRODKOWSKU CAMWORKS / SOLIDWORKS CAM
BŁAŻEJ WOJTYLA
15:40 – 16:10
SALA GŁÓWNA
MŁODZI, ZDOLNI, AMBITNI – GDZIE EDUKACJA ŁĄCZY SIĘ Z BIZNESEM/PASJĄ
ANNA DZIEDZIC
15:10 – 15:40
SALA RESTAURACYJNA
JAK ZDAĆ EGZAMIN CSWA/CSWP? NOWE KOMPETENCJE KONSTRUKTORA
ŁUKASZ SIWIEC
13:10 – 13:40
SALA RESTAURACYJNA

Współpracując na co dzień z SOLIDEXPERT w ramach implementacji wytwarzania z zastosowaniem technik przyrostowych, zachęcamy do udziału w tegorocznej Konferencji ze względu na fakt, iż to wydarzenie jest skierowane do producentów, którzy myślą nie tylko o budowaniu doskonałych produktów, ale chcą dokonać transformacji cyfrowej w celu świadczenia nowych usług oraz poprawy zadowolenia klientów, a także zrównoważonego rozwoju. Pełny harmonogram wydarzenia jest już dostępny. Warto jak najwcześniej zarezerwować udział z uwagi na limitowaną liczbę miejsc. Z roku na rok bowiem zainteresowanie tym wydarzeniem wzrasta. Wśród dotychczasowych uczestników przeważają konstruktorzy CAD, technologowie CNC, właściciele firm produkcyjnych oraz przedstawiciele środowisk naukowych, więc każdy kto chciałby zapewnić sobie miejsce w powyższym gronie i podyskutować o nowych wyzwaniach w ramach Przemysłu 4.0, może tutaj dokonać rejestracji.

Podczas Konferencji HP3D.pl zaprezentuje najnowsze urządzenie na rynku służące do kolorowego druku 3D pełno funkcjonalnych części – HP Jet Fusion 580 3D Color, które oferuje wydruki jakości przemysłowej, spełniającej wysokie wymagania techniczne w branży motoryzacyjnej, lotniczej, czy nawet kosmicznej.

Nowy wspanialszy świat?

Podobnie jak HP, koncentrujemy wysiłki na rzecz wspierania nowych modeli wytwarzania implikujących zmiany w gospodarce – z linearnej, opierającej się na nieodnawialnych zasobach – na tę w obiegu zamkniętym, która kontroluje cały cykl życia produktu i bardziej niż dotychczas opiera się na recyklingu. Sojusze przemysłowe takie jak nasza współpraca z SOLIDEXPERT oraz te globalne, zawierane przez koncern HP, (którego jesteśmy oficjalnym dystrybutorem w zakresie technologii Multi Jet Fusion) z szeregiem wiodących dostawców takich jak Deloitte, Materialise, BASF, Siemens do tego zmierzają i generują zmiany z uwzględnieniem ochrony środowiska, co w obliczu prawie całkowitego wyczerpania naturalnych zasobów, staje się słuszną alternatywą.

Wkłady atramentowe HP – wykorzystywane w drukarkach HP 3D – wykonywane są z wykorzystaniem plastiku pozyskiwanego z recyklingu

Wdrażanie koncepcji Przemysłu 4.0 i cyfrowych technologii w gospodarce jest dla Polski o tyle istotne, że – według wyliczeń McKinsey & Company („Polska jako cyfrowy challenger”) – cyfryzacja mogłaby przynieść krajowej gospodarce 275 mld zł dodatkowego PKB do 2025 roku i stać się jej nowym motorem napędowym wobec słabnącej podaży wykwalifikowanej siły roboczej czy napływu środków z UE.

Nasza współpraca z SOLIDEXPERT zmierza do zwiększenia udziału produkcji addytywnej w polskich przedsiębiorstwach, o czym można przekonać się podczas 17 już edycji Konferencji SOLIDEXPERT, gdzie jednym z gości wydarzenia będzie …łazik marsjański, wielokrotnie nagradzany (ostatnio w Kielcach) w ramach European Rover Challenge, który jest owocem współpracy środowiska naukowego z biznesem, reprezentowanym przez między innymi  SOLIDEXPERT (oprogramowanie SOLIDWORKS CAD 3D) i HP3D.pl (druk 3D w technologii HP Multi Jet Fusion).

CZYTAJ WIĘCEJ:

Komentarze